Det verkar som att du använder en gammal webbläsare, vilket kan göra att det inte fungerar som det ska.

Blue Checked Flannel Long Shirt

Art nr: 2610996789153

      • Lång modell
      • Dold knäppning
      • Något böjd fåll
      Machine wash. Water temperature not above: 40°C. Do not bleach. Do not tumble dry. Maximum sole-plate temperature of 150°C, steam-ironing may be a risk. Dry clean, any solvent except Trichloroethylene. 52% Cotton. 48% Tencel.
      AEU size3436384042444648
      UK size810121416182022
      US size4681012141618
      BBröstvidd96100104108113118123128
      CMidjevidd9296100104109114119124
      DBottenvidd102106110114119124129134
      ERygglängd7879808182838485
      FÄrmlängd79,580,581,582,583,584,58585,5
    $285
    Så mäter du

Produktinformation

Blårutig flanellskjorta skuren i en feminin passform med en något insydd midja. Den är tillverkad av mjuk bomull flanell som passar extra bra när temperaturerna sjunker. Till den här skjortan har vi valt att satsa på minimalistiska detaljer som en dold knäppning, klassisk krage och förlängda manschetter som tillsammans ger en clean stil utan för mycket detaljer. Skjortan är längre än vår klassiska modell och ger en avslappnad stil. Bär den till ett par jeans eller kostymbyxor och ett par dressade sneakers.
Vi använder cookies för att ge dig bästa möjliga kundupplevelse.