Det verkar som att du använder en gammal webbläsare, vilket kan göra att det inte fungerar som det ska.

Dandellion Silk Blouse W Bow Tie

Art nr: 2650276636191

      • Feminin passform
      • Marinblå med blommönster i grönt & orange
      • Dold knäppning
      • Knyt i halsringning
      Machine wash, permanent press. Water temperature not above: 30°C. Do not bleach. Do not tumble dry. Maximum sole-plate temperature of 150°C, steam-ironing may be a risk. Dry clean, any solvent except Trichloroethylene. 91% Silk. 9% Spandex. Silk satin stretch.
      AEU size3436384042444648
      UK size810121416182022
      US size4681012141618
      BBröstvidd96100104108113118123128
      CMidjevidd84889296101106111116
      DBottenvidd100104108112117122127132
      ERygglängd6768697071727374
      FÄrmlängd8081828384,12585,2585,87586,5
    $395
    Så mäter du

Produktinformation

Mönstrad knytblus, tillverkad av följsamt och svalt siden med adderad stretch för ökad bekvämlighet. Modellen har en feminin passform, enkla manschetter och en dold knäppning framtill. Variera stilen genom att knyta kragen på olika sätt. En uppdaterad klassiker som går att bära säsong efter säsong. Den matchas fint med ett par jeans eller kostymbyxor för en bekväm och dressad stil.
Vi använder cookies för att ge dig bästa möjliga kundupplevelse.