Det verkar som att du använder en gammal webbläsare, vilket kan göra att det inte fungerar som det ska.

Blue Feminine Shirt With Short Sleeves

Art nr: 2421452004110

      • Feminin modell
      • Två insnitt i ryggen, för att ge en skräddarsydd silhuett
      • Satin stretch
      • Pärlemorknappar
      Machine wash. Water temperature not above: 40°C. Do not bleach. Do not tumble dry. Maximum sole-plate temperature of 150°C. Dry clean, any solvent except Trichloroethylene. 97% Cotton 3% Lycra.
      AEU size3436384042444648
      AUK size810121416182022
      AUS size4681012141618
      BBröstvidd9498102106111116121126
      CMidjevidd8084889297102107112
      DBottenvidd98102106110115120125130
      ERygglängd6667686970717273
      FÄrmlängd38,539,540,541,542,643,7544,946
    215 $
    Så mäter du

Produktinformation

Kortärmad skjorta är gjord av mjuk bomull satin med feminin siluett. Den är detaljerad med pärlemoknappar, och Stenströms logotyp broderat längst ned på skjortan. Denna mångsidiga skjorta kan du stoppa i ett par kostymbyxor, eller i en kjol.
Vi använder cookies för att ge dig bästa möjliga kundupplevelse.