Det verkar som att du använder en gammal webbläsare, vilket kan göra att det inte fungerar som det ska.

Feather Patterned Feminine Shirt

Art nr: 2610006632191

      • Feminin passform
      • Påfågelsfjäder-mönster
      • Klassisk krage
      Machine wash, permanent press. Water temperature not above: 30°C. Do not bleach. Do not tumble dry. Maximum sole-plate temperature of 150°C, steam-ironing may be a risk . Dry clean, any solvent except Trichloroethylene, mild process. 100% Viscose.
      AEU size3436384042444648
      UK size810121416182022
      US size4681012141618
      BBröstvidd96100104108113118123128
      CMidjevidd84889296101106111116
      DBottenvidd100104108112117122127132
      ERygglängd6768697071727374
      FÄrmlängd80,581,582,583,584,585,58686,5
    295 $
    Så mäter du

Produktinformation

Den här skjortan är tillverkad av ett lättrörligt material med en silkesliknande kvalitet för en feminin passform. Dekorerad med ett påfågelsfjäder-mönster , klassisk krage och enkla justerbara manschetter. Bär den till jeans för en mer avslappnad stil på helgen eller matcha den till kostymbyxor för snygg stil på kontoret.
© 2019 AB Stenströms Skjortfabrik All rights reserved
Vi använder cookies för att ge dig bästa möjliga kundupplevelse.