Det verkar som att du använder en gammal webbläsare, vilket kan göra att det inte fungerar som det ska.

Beige Check Feminine Shirt

Art nr: 2610026655223

      • Feminin passform
      • Rutigt mönster
      • Bruna skinande knappar
      • Klassisk krage
      Machine wash. Water temperature not above: 40°C. Do not bleach. Do not tumble dry. Maximum sole-plate temperature of 150°C, steam-ironing may be a risk . Dry clean, any solvent except Trichloroethylene. 100% Cotton.
      AEU size3436384042444648
      UK size810121416182022
      US size4681012141618
      BBröstvidd96100104108113118123128
      CMidjevidd84889296101106111116
      DBottenvidd100104108112117122127132
      ERygglängd6768697071727374
      FÄrmlängd80,581,582,583,584,585,58686,5
    Så mäter du

Produktinformation

Den här feminina skjortan är skuren från en robust cotton twill kvalitet för en feminin, skräddarsydd passform. Prydd med ett rutigt mönster i rosa, svarta, grå och vita toner på en beige bakgrund, bruna skimrande knappar och enkla justerbara manschetter. Vi föreslår att du bär skjortan till ett par matchande jeans för en avslappnad look.
Vi använder cookies för att ge dig bästa möjliga kundupplevelse.