Det verkar som att du använder en gammal webbläsare, vilket kan göra att det inte fungerar som det ska.

Linen Shirt W Boat Pattern

Art nr: 2610006759051

      • Lös, avslappnad parrform
      • Båtmönster
      • Vita knappar
      • Enkla manschetter
      Machine wash. Water temperature not above: 40°C. Do not bleach. Do not tumble dry. Maximum sole-plate temperature of 150°C. Dry clean, any solvent except Trichloroethylene. 100% Linen.
      AEU size3436384042444648
      UK size810121416182022
      US size4681012141618
      BBröstvidd96100104108113118123128
      CMidjevidd8286909499104109114
      DBottenvidd98102106110115120125130
      ERygglängd6768697071727374
      FÄrmlängd80,581,582,583,584,585,58686,5
    $133$265
    Så mäter du

Produktinformation

En klassisk vit linneskjorta går aldrig ur tiden. Den här har vi uppdaterat med ett motivmönster föreställande klassiska motorbåtar och fyrar i sobra färger. Det är ett perfekt plagg att bära på stranden i sommar eller på grillmiddagen i trädgården. Det luftiga tyget har en hög andningsförmåga som gör den bekväm att bära, speciellt under varma sommardagar. Bär den tillsammans med ett par vita jeans och sneakers för en avslappnad chic look.
Vi använder cookies för att ge dig bästa möjliga kundupplevelse.